Uprawa pieczarek – co jest potrzebne?

   Nie każdy z nas wie, że uprawę pieczarek prowadzi się na podłożu z obornika końskiego lub zastępczym podłożu ze słomy i kurzaka. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pieczarki uprawiać w ogrodzie. Wówczas musimy pamiętać o tym, że grzybnia pieczarek woli miejsce zacienione np., pod krzewami lub drzewami. Uprawę pieczarek na dworze można zakładać od połowy kwietnia do końca lipca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uprawa pieczarek w domu, bo w tym miejscu można prowadzić ją przez cały rok. 

  Uprawę pieczarek prowadzi się na foliowych workach lub skrzynkach np., plastikowych. Można z  łatwością kupić cały gotowy zestaw do uprawy pieczarek w sieci internetowej. Taki zestaw zawiera już gotowe podłoże do uprawy pieczarek zaszczepione grzybnią. Jeśli chcemy kupić gotowy zestaw do uprawy pieczarek upewnijmy się, czy zawiera on substrat przerośnięty grzybnią, instrukcję uprawy, karton, w którym będzie odbywać się cała uprawa. Jeśli wszystko jest to można samemu uprawiać pieczarki w swoim domu.

Cześć, mam na imię Maja i witam Cię na blogu, który poświęcony jest kuchni! Mam nadzieję, że wpisy, które publikuję Ci się spodobają 🙂